Podporovat umění je poslání i služba zároveň. Díky mým hlubotiskovým lisům jsem tak mohl pomoci k šíření mnoha uměleckých děl po celém světě a to formou, která je šetrná a zároveň má v sobě ducha. glanc a preciznost. Všem mým zákazníkům děkuji za možnost pomoci a těším se na setkání s těmi, kteří cítí to samé… že je třeba zachovat umělecké hodnoty pro příští generace.

Josef Jína (Semily – Czech Republic)

Výroba a prodej GRAFICKÝCH LISŮ

Tradice

Naše kolo se točí již od roku 1981, kdy byla zkonstruována první satinýrka.

Preciznost

Každý díl musí přesně zapadnout, tak jako kdysi, tak jako TEĎ!

Technologie

To staré a osvědčené zůstává a to nové dokonale zapadá. Vzniká lis, kterému chybí už jenom lidská ruka.

Vážení výtvarníci, je nám ctí, že Vám můžeme představit a nabídnout kvalitní grafické lisy vyráběné naší firmou již 40 let. Roku 1981 jsme vlastní konstrukcí lisů navázali na vynález rotačního stíracího hlubotiskového lisu z roku 1890 pana Karla Klíče z nedalekého městečka Hostinné. Jedná se o tradiční český výrobek sloužící výtvarníkům po celém světě k tisku kvalitních grafických listů. Pevně věříme, že přes 1 300 lisů vyrobených naší firmou a prodaných po celém světě je pro Vás dostatečnou zárukou kvality při výběru a případném nákupu grafického lisu v naší firmě. Pod referencemi najdete výběr významných výtvarníků, škol a organizací, kterým jsme za posledních čtyřicet let udělali radost našim výrobkem. Všem výtvarníkům, školám a dalším organizacím, které zde nejsou uvedeny, se omlouváme, ale opravdu nemůžeme napsat každého.

Napsali o nás

Naše satinýrka v ateliéru, dnes již zesnulého, světoznámého malíře a grafika pana Vladimíra Komárka. Doporučeno jeho synem, uměleckým tiskařem, Vladimírem Komárkem mladším.

Náš lis v ateliéru Akademie výtvarných umění v Praze. Tyto běžně známé grafické lisy od pana Jíny ze Semil používáme na tisk grafických listů z hloubky i výšky. Akademie výtvarných umění v Praze tento konkrétní nafocený lis zakoupila před dvaceti lety a užívá ho s několika dalšími lisy ve prospěch studentů dodnes. Na základě dobrých zkušeností si je kupuje a na nich tvoří ku svému prospěchu většina našich studentů. Proto je mohu srdečně doporučit. Docentka Magdalena Vovsová Praha.

Náš lis v ateliéru pana ing. Martina Štěpánka v Nitře: Hlubotisku se věnuji více než 20 let,přičemž od začátku používám hlubotiskové lisy Jína – Semily. Stroje jsou v mé tiskařské dílně používány denně k mé spokojenosti a bez jakýchkoliv problémů. Mohu pouze doporučit. Martin Štěpánek.

Náš grafický lis v ateliéru Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě. Zde nám denodenně pracují 4 lisy přes 20 roků. Naučilo se na nich tisknout okolo 1000 začínajících i pokročilých mladých výtvarníků. Vzhledem k vysoké pracovní zátěži a bezproblémovému provozu doporučuji. Sám vlastním asi 20 let jeden bez­problémový lis. Profesor Peter Augustovič Bratislava.

Projekt 0380000461 byl realizován za podpory: