Specifikace a příslušenství 

Naše hlubotiskové lisy tisknou všechny druhy monotypů, hlubotiskových a kombinovaných technik i techniky tisku z výšky,  jako jsou například dřevořez, dřevoryt a linoryt a podobné.

Naše hlubotiskové lisy tisknou všechny druhy monotypů, hlubotiskových a kombinovaných technik i techniky tisku z výšky,  jako jsou například dřevořez, dřevoryt a linoryt a podobné.

Pro starší technologii tisku z kamene vyrábíme litografické lisy.

Pod lisy, od rozměrů desek 50 x 100 cm a výše, vyrábíme pevné kovové stoly s deskami z lamina na odkládání barev a papírů. Stoly mají na nohách dvě kolečka a jednu nohu výškově seřiditelnou. Stoly jsou dostatečně pevné, aby unesly váhu až 300 kg.

V případě požadavku také dodáváme k lisům i netkaný měkčený filc o síle 6 mm.

Váha našich strojů se pohybuje od 40 do 150 kg. Deska k lisu je vyrobena z kvalitního plastu hnědé barvy s názvem Polystone. Tímto materiálem jsme nahradili již nevyhovující a dříve velmi používaný pertinax. Od rozměru desky 40 x 100 cm zajišťují boční vedení desky silonové válečky. Horní válec je broušen a chromován. Tím je zamezeno jeho jakékoliv opotřebení. Průměr horního válce je 154 mm a jeho rovina běží v několika setinách mm. Vodící šrouby válce mají stoupání 1 mm, to znamená, že otočením 1x dokola zvednete, nebo snížíte výšku válce o 1 mm. Případně ještě můžete milimetr dělit na třetiny, čtvrtiny apod. Zaručuje to velmi přesné nastavení roviny válce, nebo naopak jeho určitý malý sklon a tím rozdílný tlak na krajích válce. Velkou výhodou těchto šroubů je, že malou silou vyvinete vysoký tlak. To má značný význam především pro ženy a děti, případně tělesně postižené, kteří mohou malou silou vyvinout vysoký přítlak válce. Společně s vynikajícími parametry ozubeného převodu  mohou méně fyzicky zdatní lidé točit menším volantem bez větší námahy. Na bocích lisů jsou nalepena měřítka. Je to pro jednodušší nastavení roviny a tlaku válce na desku. Na vodících šroubech jsou matice, jejichž dotažením zajistíte šrouby proti nechtěnému pootočení a tím následné změně tlaku.

Lisy o šířce válce 100 cm jsou z nové, zesílené konstrukce.

Jsme schopni vyrobit na zakázku i lisy nadstardních rozměrů dle přání zákazníka.

Litografické lisy vyrábíme pouze o rozměru desky 70 x 100 cm.

Standardní barva našich lisů je stříbrná. Za příplatek je možné nalakovat lisy barvou dle individuálního požadavku zákazníka.

Rozměry desek námi vyráběných lisů

  • 30 x 80 cm
  • 40 x 100 cm
  • 50 x 100 cm
  • 60 x 100 cm
  • 70 x 100/160 cm
  • 80 x 100/160 cm
  • 100 x 200 cm
  • litografický lis  70 x 100 cm

Řetězové spojení vodících šroubů.

K lisům o šířce desky 60 až 100 cm vyrábíme a montujeme řetězový převod, který pohání vodící šroub na zadní straně lisu. Dětem a menším lidem tímto odpadne problematické natahování se přes příliš širokou desku, případně obcházení lisu. Zároveň lze lis umístit téměř ke stěně  a ušetří se tím prostor v místnosti.

V případě požadavku je možné, za příplatek, vyrobit a namontovat toto spojení na jakýkoliv dříve vyrobený lis. To se staršími technologiemi nešlo.

Motorový pohon lisů

Pro profesionální tvorbu jsme vyvinuli motorový pohon lisů. Doporučujeme to především zkušeným tiskařům, kteří tisknou velké množství grafik či jiných tiskovin denně, nebo pro grafiky s tělesným postižením, které neustálé točení kolem nejen velmi unavuje, ale i zdržuje.  Tento pohon jsme schopni namontovat na všechny typy a rozměry námi vyráběných lisů a dodatečně i na lisy staršího data výroby.

Servis a opravy

Servis a opravy starších strojů jsou běžně prováděny v naší firmě. Opravy u jiných firem, z důvodů špatných zkušeností, nedoporučujeme.

Máme také zaveden výkup starších grafických lisů vyrobených naší firmou od roku 1992 a výše. Starší modely nevykupujeme, nejsou vhodné k repasi. Repasované stroje prodáváme jednotlivě dle dohody.

Doprava lisů

Dopravu lisů řešíme se zákazníky individuálně. Máme tři možnosti – doprava vlastní, využití naší společnosti, nebo využití profesionální přepravní společnosti. U profesionálních přepravců je třeba počítat s příplatkem za speciální balení. V případě dopravy vlastní nebo naší společností není speciální balení potřeba.